Przejdź do treści

Ogólne warunki handlowe DEMARKO sp. z o.o. sp. k. Dział STEEL SERVICES

Niniejsze Ogólne Warunki Handlowe są stosowane przez DEMARKO spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Świętochłowicach (41-605), przy ulicy Sądowej 19, wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Katowice – Wschód w Katowicach VIII Wydział Gospodarczy – KRS, pod numerem 0000399259, posiadającej numer NIP: 6272729965, oraz REGON: 242760491.

§ 1. POSTANOWIENIA OGÓLNE

    • Niniejsze Ogólne Warunki Sprzedaży (dalej zwane OWS) określają zasady zawierania umów sprzedaży towarów i usług, których wykonawcą i sprzedawcą jest firma DEMARKO spółka z ograniczona odpowiedzialnością spółka komandytowa, z siedzibą w Świętochłowicach, ul. Sądowa 19, 41-605 Świętochłowice, zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym pod nr KRS 0000614811, NIP 6272729965, REGON 242760491, BDO 000021164

1.2. OWS stanowi integralną część wszelkich umów sprzedaży zawieranych przez  DEMARKO spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa, z Nabywcami, lub zamawiającymi, a także ofert i zamówień oferowanych na rzecz podmiotu, który dokonuje zakupu wyrobu lub usługi.

1.3. OWS są dostępne dla Nabywcy przed zawarciem umowy w formie pisemnej w siedzibie DEMARKO spółka z ograniczona odpowiedzialnością spółka komandytowa lub na stronie internetowej www.demarko-services.com.

1.4. OWS są uregulowaniem umownym, wiążącym strony w zakresie sprzedaży wyrobów i usług. Strony wyłączają stosowanie innych wzorców umownych (ogólne warunki umowy, warunki sprzedaży, wzory umowy, regulaminy itp.) stosowanych czy ustalonych przez Nabywcę.

1.5. Postanowienia zawarte w rzeczonych warunkach (OWS) mogą być zmienione jedynie w formie pisemnej pod rygorem nieważności. Zawarcie odrębnej umowy sprzedaży wyłącza stosowanie niniejszych OWS tylko w zakresie uregulowanym w niej w sposób odmienny.

1.6. Zmienione ustalenia pomiędzy stronami uzgodnione i potwierdzone na piśmie mają pierwszeństwo przed postanowieniami OWS.

§2. DEFINICJE

Użyte w rzeczonych Ogólnych Warunkach Sprzedaży ( OWS ) określenia oznaczają:

2.1. STRONY – oznacza Nabywcę i Sprzedającego łącznie.

2.2. SPRZEDAJĄCYDEMARKO spółka z ograniczona odpowiedzialnością spółka komandytowa

2.3. NABYWCA – osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, osoba prawna, jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej, która nabywa Wyrób lub Usługę od Sprzedającego.

2.4. TERMIN PŁATNOŚCI – dzień, w którym należność za towar lub usługę staje się wymagalna do zapłaty. Liczony od dnia odbioru wyrobów lub innego przedmiotu umowy/usług przez nabywcę/odbiorcę.

2.5. WYRÓB– rzeczy ruchome, dobra, które mają być sprzedane na podstawie umowy sprzedaży, zawartej pomiędzy Sprzedającym a Nabywcą.

2.6. USŁUGA – usługi obróbki na materiale powierzonym, projektowanie, ocena techniczna oraz inne dobra, które mają być sprzedane na podstawie umowy sprzedaży, zawartej pomiędzy Sprzedającym a Nabywcą.

2.7. OFERTA – pisemne oświadczenie Sprzedającego o cenach i ilościach proponowanych wyrobów i/lub usług, z określeniem warunków technicznych i handlowych tychże wykonania, określające istotne postanowienia umowy.

2.8. ZAMÓWIENIE – pisemne oświadczenie Nabywcy wyrażające wolę zakupu towaru lub usługi, dostarczona osobiście, listownie, e-mailem, kurierem, faksem. Zamówienie musi zawierać co najmniej: nazwą zamawianego produktu lub usługi; dane Nabywcy, niezbędne do wystawienia faktury; dane teleadresowe do kontaktu. Zamówienie musi być wysłane i/lub podpisane przez osobę do tego upoważnioną po stronie Nabywcy. Sprzedający nie ma obowiązku weryfikacji uprawnień osoby zamawiającej.

2.9. POTWIERDZENIE ZAMÓWIENIA – pisemne oświadczenie Sprzedającego o przyjęciu zamówienia do realizacji, po otrzymaniu zamówienia od Nabywcy. Może zawierać ceny wyrobów i usług będących przedmiotem umowy, terminy realizacji, warunki techniczne i handlowe oraz inne ustalenia dodatkowe.

2.10. DOKUMENT WZ – pisemne oświadczenie Sprzedającego potwierdzające wydanie wyrobu. W przypadku wykonywania usługi, potwierdzeniem wykonanej usługi na materiale powierzonym jest protokół odbioru i/lub specyfikacja. Musi zostać podpisane przez osobę upoważnioną do odbioru po stronie Nabywcy i zawierać informacje na temat ilości wydanego wyrobu/usługi, zamówienia którego dotyczy, daty i miejsca wydania. Sprzedający nie ma obowiązku weryfikacji uprawnień osoby odbierającej.

2.11. FAKTURA – dokument sprzedaży potwierdzający zaistniałą transakcję zawartą między stronami. Zawiera wszystkie dane wymagane przepisami polskiego  prawa podatkowego. Faktura może być wystawiana w formie elektronicznej (e-faktura) i/lub papierowej. Wystawienie i przekazanie faktury powoduje powstanie obowiązku podatkowego. Faktura korygująca to dokument wystawiany w przypadku popełnienia błędu (np. błędna cena, miara) lub dokonania zmian (np. udzielenie rabatu, zwrot zakupionych towarów) na fakturze pierwotnej. Faktura pro forma to dokument, który nie jest dowodem księgowym, jest wystawiany Nabywcy w celu informacji o szczegółach transakcji oraz ewentualnych płatności, wezwania do zapłaty, przedstawienia oferty zawarcia transakcji,  propozycji lub zapowiedzi wystawienia faktury.

2.12.FAKTURA ZALICZKOWA – dokument, który rejestruje otrzymanie poszczególnych zaliczek od kontrahenta. Oznacza to, że każda część płatności (przedpłata) dokonana przez kontrahenta jest osobno rejestrowana, jednakże odnosi się do jednego pierwotnego dokumentu.

2.13. ZADATEKdodatkowe zastrzeżenie umowne, służące zabezpieczeniu obu stron umowy. Strona, która nie wykona swojego zobowiązania, traci zadatek, którego przedmiotem jest sumę pieniężną lub rzecz, którą jedna ze stron daje drugiej przy zawarciu umowy.

2.14. ZALICZKA – jest zaliczana na poczet świadczenia. Zaliczka nie jest formą zabezpieczenia wykonania umowy, a stanowi jedynie część ceny.

2.15. ODBIORCA – osoba upoważniona przez Nabywcę do odbioru przedmiotu zamówienia, umowy, usługi.

2.16. SIŁA WYŻSZA – to zdarzenie nadzwyczajne, zewnętrzne i niemożliwe do zapobieżenia, którego nie udało się uniknąć nawet w wypadku maksymalnej staranności Stron, uznane za siłę wyższą przez Sprzedającego zgodnie z punktem 3.9.. OWS.

2.17. DOKUMENTACJA NABYWCY – rysunki złożeniowe wykonawcze, montażowe, wykaz części, warunki odbioru technicznego (WOT), dokumentacja techniczno-ruchowa (DTR), warunki eksploatacji i inne.

§3. PROCES SPRZEDAŻY

3.1. Informacje zamieszczone na stronie internetowej Sprzedawcy, w katalogach, ulotkach, materiałach marketingowych czy innych publikacjach nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, nawet jeżeli zawierają ceny, warunki techniczne, handlowe.

3.2. Pracownicy działu sprzedaży Sprzedającego działają jedynie w granicach udzielonych im pełnomocnictw. Sprzedający nie ponosi żadnej odpowiedzialności za działania Przedstawicieli handlowych przekraczające zakres udzielonego im pełnomocnictwa.

3.3. Zamówienie od Nabywcy powinno zawierać następujące informacje:

– pełną nazwę Nabywcy, wraz ze wskazaniem dokładnego adresu siedziby,

– numer NIP firmy lub odpowiednik (np. pełne dane dla osoby prywatnej) Nabywcy,

– numer oferty Sprzedającego (jeżeli dotyczy),

– czytelna, jednoznaczna dokumentacja techniczna w formie papierowej lub elektronicznej pozwalająca we właściwy sposób przy użyciu dostępnej w Demarko technologii wykonać przedmiot zamówienia,

– opis wyrobu/usługi/umowy będącego przedmiotem zamówienia,

– ilości zamówionego wyrobu lub odpowiednika dla usługi,

– termin realizacji zamówienia (z możliwością późniejszego ustalenia i/lub ew. przesunięć),

– miejsce i warunki dostawy/odbioru towaru/usługi,

– informację na temat upoważnionego przez Nabywcę Odbiorcy przedmiotu zamówienia,

– warunki handlowe (waluta, forma i termin płatności).

3.4. Warunkiem skutecznego zawarcia umowy pomiędzy Stronami jest pisemne złożenie zamówienia przez Nabywcę i jego pisemne potwierdzenie przez Sprzedającego, zgodnie z  §2 ust. 2.8. oraz 2.9. OWS. Potwierdzanie zamówienia oznacza, że Sprzedający otrzymał zamówienie i przyjął je do realizacji. Złożenie zamówienia przez Nabywcę nie wiąże Sprzedającego, a brak odpowiedzi Sprzedającego na otrzymane zamówienie nie oznacza milczącego przyjęcia zamówienia do realizacji.

3.5. Sprzedający może wstrzymać się z realizacją zamówienia w przypadku powzięcia wątpliwości odnośnie prawdziwości danych zawartych w dokumentach, o których mowa w §3 ust.3.3. OWS.

3.6. Sprzedający może wstrzymać się z realizacją zamówienia w przypadku braku wpłaty ustalonych należności i wymagalnych warunków płatności, takich jak zapłata za wyrób, usługę lub wpłata zaliczki i/lub zadatku na poczet zamówienia lub nieuregulowania faktury proforma. Sprzedający może wstrzymać się z realizacją zamówienia również w przypadku zaległości Nabywcy za inne transakcje, a także w razie przekroczenia limitu zadłużenia lub limitu kupieckiego.

3.7. Jeżeli jedna ze stron lub obydwie strony tak uznają, to dopuszcza się zmianę zapisów zamówienia w przypadku wystąpienia konieczności takich zmian (zmiana technologii lub procesu wykonania, zmiana ilości, zmiana terminu, zmiana zakresu, zmiana inżynieryjna, zmiana ceny). Zmiany te powinny nastąpić z zachowaniem formy, w jakiej zamówienie zostało złożone albo formy pisemnej.

3.8. Anulowanie zamówienia przez Nabywcę jest dopuszczalne tylko w wyjątkowych sytuacjach po uprzednim, pisemnym ustaleniu warunków anulowania zamówienia ze Sprzedającym. Sprzedający zastrzega sobie prawo do obciążenia Nabywcy rzeczywistymi kosztami, które powstały do momentu anulacji – nie większymi niż wartość zamówienia.

3.9. Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za niewykonanie zobowiązania w przypadku, gdy jest ono wynikiem okoliczności nadzwyczajnych, pozostających poza kontrolą Sprzedającego, którym nie można zapobiec (Siła Wyższa). W szczególności dotyczy to takich wypadków, jak: strajki, akty terrorystyczne, wojna, problemy związane z dostawą/transportem/produkcją, działania władz ustawodawczych bądź wykonawczych oraz klęski żywiołowe, pośredniej lub następczej szkody, takiej jak utrata zysków, wynagrodzenia, utrata danych lub przewidywanych oszczędności w razie awarii , dostawy/odbioru urządzenia. Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za szkody, której Nabywca mógł uniknąć stosując się do informacji zawartych w instrukcji obsługi oraz przekazanych podczas szkolenia, jak również szkody powstałej podczas pracy urządzenia pozostawionego bez nadzoru i jakiejkolwiek szkody powstałej w wyniku wykorzystywania urządzenia niezgodnie z przeznaczeniem, w szczególności do produkcji końcowego produktu lub półproduktu.

§4. DOSTAWY I ODBIORY

4.1. Sprzedający nie odpowiada za żadne straty, szkody lub koszty (pośrednie lub bezpośrednie) wynikające z roszczeń Nabywcy z tytułu błędów w dostawie lub jej opóźnień, spowodowane działaniem operatora logistycznego (spedytora).

4.2. Terminy dostawy wynikające z uzgodnień między Stronami, mogą ulec zmianie w przypadku zdarzeń, za które Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności.

4.3. Jeżeli Nabywca wydłuży ustalony termin odbioru lub w przypadku nieprzyjęcia wyrobu, Sprzedający ma prawo obciążyć Nabywcę kosztami transportu i kosztami magazynowania.

4.4. Jeżeli opóźnienie w odbiorze wyrobu przekracza 14 dni kalendarzowych lub jeżeli Nabywca odmawia przyjęcia wyrobu,  Sprzedający ma prawo zastosować zapisy §3, ust. 3.6. OWS.

4.5. Nabywca ma obowiązek niezwłocznie po otrzymaniu wyrobu dokonać sprawdzenia zgodności dostarczonego wyrobu/usługi z zamówieniem. Zobowiązany jest sprawdzić w szczególności: stan przesyłki oraz jakość, ilość i asortyment dostarczonego wyrobu, oraz sporządzić protokół uszkodzenia produktu przy odbiorze wyrobu przewoźnikowi, a także niezwłocznie (tj. najpóźniej do 7 dni roboczych) zgłosić Sprzedającemu zastrzeżenia w tym zakresie sporządzając protokół niezgodności F-01-57, dostępny na stronie www.demarko-services.com. Sprzedający zastrzega sobie prawo kontroli zgłoszonej szkody na miejscu dostawy. Sprzedający zastrzega sobie prawo nierozpatrywania ewentualnych roszczeń Nabywcy, zgłaszanych po terminie 7 dni roboczych od odbioru wyrobu i/lub przedmiotu usługi.

4.6. Przy braku odmiennych uzgodnień obowiązują zasady wysyłki EXW (INCOTERMS 2010) w oparciu o regułę CPT (Carriage Paid To) plus standardowe opakowanie Sprzedającego.

§5. PŁATNOŚCI

5.1. Nabywca zobowiązany jest do zapłaty należności z tytułu sprzedaży wyrobu lub usługi bez potrąceń, w terminie podanym na fakturze.

5.2. Za dzień zapłaty uznaje się datę wpływu na rachunek bankowy Sprzedającego podany na fakturze.

5.3. W przypadku nieuregulowania płatności przez Nabywcę w wyznaczonym terminie, Sprzedający ma prawo bez dodatkowych wezwań, naliczyć odsetki za opóźnienie w ustawowej wysokości. Odsetki za opóźnienie liczone są od dnia następującego po dniu, w którym upłynął termin płatności. Ponadto, Sprzedającemu przysługuje prawo wstrzymania wydania wyrobów (również materiału powierzonego), wstrzymania wykonania usługi, a także żądania zaliczki/zadatku na wyroby/usługi z przyjętych już do realizacji następnych zamówień.

5.4. W przypadku nieterminowej realizacji płatności, Sprzedający jest uprawniony do dochodzenia, obok należności głównej i odsetek za opóźnienie, również kosztów sądowych, egzekucyjnych, zastępstwa procesowego oraz wszelkich kosztów związanych z windykacją tej należności. Ponadto w przypadkach określonych w ustawie z dnia 8 marca 2013 r. o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych Sprzedającemu, od dnia nabycia uprawnienia do odsetek, przysługuje od Nabywcy, bez wezwania, rekompensata za koszty odzyskiwania należności, stanowiąca równowartość kwoty 40 euro gdy wartość świadczenia pieniężnego nie przekracza 5.000 zł, równowartość kwoty 70 euro gdy wartość świadczenia pieniężnego jest wyższa niż 5.000 zł, ale niższa niż 50.000 zł, a równowartość kwoty 100 euro gdy wartość świadczenia pieniężnego jest równa lub wyższa od 50.000 zł. Rekompensata ta przysługuje Sprzedającemu na zasadach określonych w ww. ustawie.

5.5. Wniesienie reklamacji nie zwalnia Nabywcy z obowiązku dokonania płatności za towar/usługę w ustalonym terminie.

5.6.  W związku z nowelizacją przepisów Ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 roku w zakresie wprowadzenia od 1 listopada 2019 roku obligatoryjnego mechanizmu podzielonej płatności, firma DEMARKO spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa, w razie spełnienia przesłanek wskazanych w art. 108a ust. 1b ustawy o podatku od towarów i usług, umieszcza na wystawianej fakturze adnotację „mechanizm podzielonej płatności”. Nabywca, w razie wystąpienia przesłanek określonych w ww. przepisie, ma obowiązek zapłaty kwoty należności za wyroby lub usługi w mechanizmie podzielonej płatności.

§6. PRAWO WŁASNOŚCI

6.1. Sprzedający zastrzega sobie prawo własności sprzedanego wyrobu aż do uiszczenia ceny co ma taki skutek, iż Sprzedający jest właścicielem wyrobu do chwili pełnego zapłacenia należności za odebrany wyrób oraz innych należności wynikających z umowy sprzedaży bez względu na miejsce składowania lub zamontowania.

6.2. Z chwilą wszczęcia postępowania upadłościowego lub układowego w stosunku do Nabywcy jest on zobowiązany oznaczyć towar w sposób wskazujący istnienie zastrzeżenia prawa własności na rzecz Sprzedającego.

6.3. W przypadku zajęcia towaru, stanowiącego własność Sprzedającego, w toku postępowania egzekucyjnego skierowanego do majątku Nabywcy, zobowiązany jest on niezwłocznie poinformować Sprzedającego o tym fakcie oraz współdziałać przy realizacji jego praw względem podmiotu dokonującego zajęcia towaru w ramach wszelkich dostępnych środków. Nabywca na żądanie Sprzedającego jest zobowiązany przekazać niezwłocznie wszelkie informacje o tym gdzie są przechowywane wyroby objęte zastrzeżeniem własności.

§7. KARY UMOWNE

7.1. W przypadku opóźnienia w płatności przekraczającego 90 dni, Sprzedawca uprawniony jest do żądania zapłaty kary umownej w wysokości 100%  wartości wyrobu lub usługi (co nie wyłącza uprawnienia do dochodzenia odszkodowania uzupełniającego na zasadach ogólnych prawa cywilnego). Gdyby wartość wyrobu uległa obniżeniu w stosunku do ceny sprzedaży, w tym jeśli zostałby on zużyty lub uszkodzony, Sprzedawca może również żądać odszkodowania, w tym zwrotu kosztów poniesionych w przedmiocie dokonywanych czynności w odbiorze sprzedanego Wyrobu.

§8. REKLAMACJA

8.1. Sprzedający nie udziela automatycznej gwarancji na swoje wyroby i/lub usługi. Gwarancja może być tylko i wyłącznie przedmiotem osobnych ustaleń i zakresu dotyczących określonych transakcji.

8.2. Sprzedający ponosi odpowiedzialność z tytułu rękojmi za wady fizyczne lub prawne wyrobu na zasadach i w zakresie ustalonym przez strony w umowie. Jeśli Nabywcą jest podmiot niebędący konsumentem, zgodnie z art. 558 Kodeksu cywilnego wyłączona zostaje rękojmia, chyba że strony postanowią inaczej lub szkoda wynika z winy umyślnej lub rażącego niedbalstwa Sprzedającego.

8.3. W zakresie wykraczającym poza uregulowania zawarte w OWS wyłączona jest odpowiedzialność Sprzedającego z tytułu rękojmi w rozumieniu art. 558 § 1 kodeksu cywilnego. OWS wyłączają stosowanie Konwencji Wiedeńskiej z dnia 11 kwietnia 1980 roku o międzynarodowej sprzedaży towarów

§9. DANE OSOBOWE

9.1. W toku ofertowania oraz zawierania i wykonywania umów sprzedaży Sprzedający  przetwarza dane osobowe Nabywców  będących osobami fizycznymi (w tym osobami prowadzącymi jednoosobowe działalności gospodarcze), a także dane osobowe przedstawicieli, pracowników i współpracowników Nabywców. Zakres przetwarzanych danych osobowych obejmuje w szczególności podstawowe dane identyfikacyjne i kontaktowe, takie jak: imię, nazwisko, stanowisko, miejsce pracy, adres email, numer telefonu, a także dane handlowe i finansowe związane z zawartą umową sprzedaży.

9.2.  W odniesieniu do danych osobowych, o których mowa w ust. 1 powyżej, Sprzedający pełni rolę administratora, w rozumieniu art. 4 pkt 7) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej „RODO”.

9.3.  Celem przetwarzania przez Sprzedającego danych osobowych, o których mowa powyżej, jest w szczególności podejmowanie czynności związanych z ofertowaniem, zawieraniem i wykonywaniem umów sprzedaży z Nabywcami. Ponadto, Sprzedający przetwarza dane osobowe w celu wykonywania ciążących na niej obowiązków prawnych (np. podatkowych) oraz w celu realizacji jej prawnie uzasadnionych interesów, takich jak: bieżący kontakt z przedstawicielami, pracownikami i współpracownikami Klienta w celu prawidłowej realizacji umowy sprzedaży i zarządzania umową, dochodzenie, ustalenie lub obrona roszczeń, zabezpieczenie mienia i osób.

9.4.  Osobom, których dane osobowe dotyczą, przysługują prawa wymienione w rozdziale III RODO, w tym prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania czy też do złożenia skargi do organu nadzorczego w przypadku uznania, że przetwarzanie narusza przepisy RODO.

9.5.  Dane osobowe zebrane przez Sprzedającego przetwarzane będą zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, w tym zgodnie z RODO.

9.6.  Szczegółowe informacje na temat sposobu i podstaw prawnych przetwarzania przez Sprzedającego danych osobowych Nabywców oraz ich przedstawicieli, pracowników i współpracowników, opublikowane zostały na stronie internetowej: (link)

§10. POUFNOŚĆ PRZEKAZANYCH INFORMACJI

10.1. Nabywca nie może bez zgody Sprzedającego przekazywać wiedzy i informacji uzyskanych w wyniku kontaktów handlowych ze Sprzedającym osobom trzecim w sprawach objętych tajemnicą handlową.

10.2.Każda ze stron zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy informacji, które nie są znane publicznie i które zostały uzyskane od drugiej strony w związku z zawarciem lub realizacją umowy. Nabywca nie może informować żadnej innej firmy ani osoby prywatnej o warunkach handlowych Sprzedającego, w szczególności o cenach, ilościach, specyfikacjach, itp. Obowiązek zachowania tajemnicy obowiązuje w czasie trwania współpracy, jak i po jej zakończeniu.

§11. UWAGI DODATKOWE

11.1. Prawem właściwym dla OWS jest prawo polskie.

11.2. Teksty umowy i OWS w języku polskim są wersją oryginalną.

11.3. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym OWS mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego.

11.4. Stwierdzenie nieważności pojedynczych postanowień nie ma wpływu na ważność pozostałych postanowień OWS.

11.5. Strony będą dążyć do polubownego załatwienia wszelkich sporów wynikłych w związku z wykonaniem umów objętych niniejszymi warunkami. W przypadku braku możliwości polubownego załatwienia sprawy, właściwym do rozstrzygnięcia sporu, będzie sąd właściwy dla miejsca siedziby Sprzedającego.

11.6. Nabywca zobowiązuje się do niezwłocznego pisemnego zawiadomienia Sprzedającego, o każdorazowej zmianie swojej siedziby lub miejsca zamieszkania i adresu dla doręczeń korespondencji (w tym adresu e-mail oraz numeru faksu, jeżeli zostały podane Sprzedającemu). Brak zawiadomienia powoduje, że doręczenia dokonane na adresy wskazane w zamówieniu, umowie lub innym porozumieniu między Stronami, uważane są za skuteczne.

§12. INNE USTALENIA

12.1. W przypadku braku odmiennych ustaleń między stronami ceną towaru jest cena wynikająca z potwierdzenia zamówienia (jeżeli potwierdzanie zawiera ceny) bądź faktury.

12.2. Ceny podawane przez Sprzedającego są cenami netto, do których zostanie doliczony podatek od towarów i usług według stawek obowiązujących w dniu wystawienia faktury.

12.4. Dobór technologii wykonania przedmiotu zlecenia leży po stronie Nabywcy. Jeżeli Nabywca  na etapie składania zamówienia nie wskaże właściwej technologii wykonania przedmiotu zamówienia, Sprzedający wykona przedmiot zamówienia według uznanej przez siebie technologii pozwalającej na utrzymanie tolerancji rysunkowych w zgodności z dostarczoną dokumentacją i normami dla przyjętej technologii. W takim przypadku Nabywca akceptuje estetykę i jakość przedmiotu zlecenia stosowną do dobranej przez Sprzedającego technologii.

12.5. O ile nie została zawarta pisemna umowa mówiąca inaczej, to Zamówienie zostanie zrealizowane na Ogólnych Warunkach Sprzedaży dostępnych na stronie www.demarko-services.com. Dokonując płatności Nabywca oświadcza, że zapoznał się z nimi i je akceptuje.

Skontaktuj się z nami

SIEDZIBA I ZAKŁAD PRODUKCYJNY

ul. Sądowa 19
PL 41-605 Świętochłowice

Godziny otwarcia:
pon – pt: 7.00 – 15.00

ZAKŁAD PRODUKCYJNY

ul. Kolonia Zygmunt 31B-C
PL 41-909 Bytom

Formularz kontaktowy








    Max 50MB